Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
mas.rymarovsko.cz Česko-polské setkání

Česko-polské setkání

Sdružení obcí Rýmařovska ve spolupráci s Městským muzeem Rýmařov a s Gminou Ozimek v Opolském vojvodství uspořádali setkání českých a polských zástupců z veřejného i neziskového sektoru.

Setkání se konalo ve dnech 30. 6. 2015 a 1. 7. 2015 v Malé Morávce a zúčastnilo se ho 20 českých a 10 polských zástupců. Během dvou dnů se konaly přednášky českých i polských lektorů. Přednášky byly na téma Společné projekty na česko-polské hranici, podpora rozvoje cestovního ruchu v pohraničí, marketing cestovního ruchu a využití česko-polské spolupráce při obnově kulturních památek v regionu. Další součástí odborného programu bylo seznámení účastníků se zajímavostmi cestovního ruchu a historickými památkami na Rýmařovsku. První den jsme navštívili Schindlerovu stodolu v Malé Morávce, s její historií nás poutavým způsobem seznámil pan Igor Hornišer. Druhý den setkání se konala odborná přednáška na zámku v Janovicích pod vedením Michala Vyhlídala.

Na závěr programu se uskutečnila exkurze do westernového městečka a muzea turistických známek v Janovicích a do Nedělní školy řemesel ve Stránském. Oběma zajímavými objekty nás provedly milé dámy p. Bára Šínová a p. Vladimíra Křenková.

V rámci tohoto projektu bude rovněž vydána dvoujazyčná brožura s atraktivitami cestovního ruchu na Rýmařovsku. Materiál bude využit informačním centrem Rýmařov, obcemi Rýmařovska a gminou Ozimek k propagaci obou území.

Cílem projektu bylo zhodnotit společné aktivity z minulého období a připravit se na čerpání prostředků v příštím programovém období.  Setkání bylo spolufinancováno z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Sdružení obcí Rýmařovska

 

 P1012989P1013025

 

logo 1