mas.rymarovsko.cz Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace

Obyvatelé Moravskoslezského kraje dostanou příležitost využít dotace na výměnu kotlů. Od 5. září 2017 bude spuštěn příjem žádostí o dotaci, finanční prostředky kraje jsou v objemu téměř 900 mil. Kč a zvládnou uspokojit více než 8 tis. žadatelů.

Nahradit starý neekologický kotel můžete za významného finančního přispění díky dotaci, která může být až 150 tis. Kč. Dotace je určena na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním 1. a 2. třídy napojených na otopnou soustavu. Požádat o dotaci si mohou fyzické osoby – vlastníci či spoluvlastníci rodinných a bytových domů (max. 3 bytové jednotky). Žádost o dotaci se podává elektronickou a zároveň listinnou formou, takto zvolený způsob zamezí několikahodinovým frontám před úřadem. Od 29. června 2017 bude možno si žádost v elektronické podobě předvyplnit a uložit, odeslat žádost však bude možné až od okamžiku po zahájení příjmu žádostí, tj. od 5. září v 10:00 hod.

Stávající kotel je možné vyměnit za:

-          kotel pouze na biomasu (automaticky i s ručním přikládáním),

-          kombinovaný kotel na uhlí a biomasu (pouze automatický),

-          plynový kondenzační kotel,

-          tepelné čerpadlo.

Informace o způsobilosti výdajů, seznam výrobků a technologií podporovaných v dotačním programu, přílohy k žádosti, vyúčtování dotace a dokonce i nejčastější dotazy najdete na webové adrese http://lokalni-topeniste.msk.cz. Pomoc se žádostí o dotaci vám mohou i pracovníci Sdružení obcí Rýmařovska, kteří mají kancelář na náměstí Míru 2 v Rýmařově (vchod mezi lékárnou a poštou). Telefonní kontakt do kanceláře je 554 254 308 (309). V kanceláři vám bude poskytnuta brožura, kterou je nutné si prostudovat před úplným začátkem samotné výměny kotle.

 

Ing. Kateřina Uličná, Sdružení obcí Rýmařovska

Logo Rymarovsko bez sdruzeni obci