mas.rymarovsko.cz Uskutečnilo se Kuchařská párty III

Kuchařská párty III

V pátek 25. srpna 2017 se ve školní jídelně Základní školy Rýmařov, Jelínkova 1 konal už třetí workshop pro zaměstnance školních jídelen v regionu i pro veřejnost. Kuchařskou party III pořádala Místní akční skupina Rýmařovsko v rámci realizace místního akčního plánu vzdělávání.

Zájemci o gastronomii měli tentokrát možnost seznámit se s moderní gastronomickou technologií a užitečnými pomocníky v praxi veřejného stravování. Šéfkuchař Hermann Salzer představil technologie společnosti Hofmann Bohemia - partner gastronomie s.r.o. a předvedl ukázku moderního vaření - například hovězí Esterházy podle tradičního maďarského receptu, které se ve školní jídelně v automatickém konvektomatu připravovalo pomalým vařením přes noc. Součástí testovacího menu byly také rybí karbanátky, zeleninové hranolky nebo smažené rybí kousky. Práci s předváděnými přístroji a nástroji si všichni účastníci mohli vlastnoručně vyzkoušet.

Své zkušenosti s moderními technologiemi předvedly také kuchařky rýmařovské školní jídelny pod vedením Jany Egidové - na místě připravily v konvektomatu kynutý jablečný koláč nebo ve velkokapacitním kutru zdravé pomazánky, které připravují dětem na svačinky. Pro účastníky workshopu také předem nachystaly ukázky sladkých jídel a dezertů, které se jim v jídelně osvědčily - ať už z předem připravených směsí, nebo z vlastních receptů. Ukázaly také některé bezlepkové pokrmy či přílohy, které v jídelně strávníkům nabízejí.

Všichni účastníci hodnotili workshop jako velmi přínosný a dohodli se na příštím setkání, které by mělo být věnováno spotřebním košům ve školním stravování.  Na závěr obdrželi všichni katalogy prezentovaného zboží a dárek od společnosti gastronom.cz.

Kuchařská párty_III_1Kuchařská párty_III_2Kuchařská párty_III_3Kuchařská párty_III_4Kuchařská párty_III_5Kuchařská párty_III_6