mas.rymarovsko.cz Aktuality

Aktuality

Připravujeme - Hravá věda

hravá věda

 

Poznat kreativního učitele, který žákům přiblíží děsivá slova fyzika, chemie, bude možné v rámci další aktivity určené pro děti a žáky. Do škol zapojených do projektu MAP je pozván pan Mgr. Radek Chajda, který je autorem populárně-naučných knih pro děti v edici Hravá věda. Žákům předvede zajímavý a zábavný program, experimenty z běžně dostupných věcí v domácnosti a možná zpopularizuje fyziku a chemii i u nás.

Těšíme se na seznámení s tímto kreativním člověkem.

 

Setkání ředitelů MŠ, ZŠ a výchovných poradců

Dne 30. 8. 2017 proběhne v prostorách Zasedací místnosti MAS Rýmařovsko o.p.s. setkání ředitelů MŠ, ZŠ a výchovných poradců s ředitelem Pedagogicko psychologické poradny Bruntál, panem Mgr. Miroslavem Piňosem. Setkání bude zaměřeno na plánovaní společné strategie a spolupráce.

 

V. setkání pracovních skupin

Začátkem dubna se postupně uskutečnila další setkání pracovních skupin – v pořadí již V. setkání. Zápisy a fota z těchto setkání naleznete v sekci „Pracovní skupiny

 

Pozvánka na 4. setkání pracovní skupiny – Družiny a volný čas

15. 03. 2017 od 14:00 se uskuteční IV setkání pracovní skupiny „Družiny a volný čas“. Tvořit, diskutovat a plánovat budeme přímo v centru kultury – v Muzeu města Rýmařova.

pdfPozvánka_na_4_setkání_PS_-_volný_čas.pdf

 

Aktualizace strategického rámce MAP 13.3.2017

Pozvání platí pro všechny ředitele vzdělávacích a volnočasových organizací a jejich zřizovatele z mikroregionu Rýmařovska.

pdfPozvánka_k_aktualizaci_strategického_rámce.pdf

 

Jak na polytechniku - exkurze

Přinášíme Vám postřehy od členek MAP, které se zúčastnily exkurze konané v Opavě a byly z ní opravdu nadšené. V Opavě mají výborné zkušenosti s projekty zaměřenými na polytechniku od MŠ až po SŠ. A není na tom nic těžkého. Čtěte a s dotazujte se, budete-li mít zájem.  

Exkurze se uskutečnila v rámci výměny zkušeností mezi projekty MAP.

pdfČlánek_exkurze.pdf

ex 1ex 2Ex 3Ex 4

Ex 5Ex 6Ex 7

 

Pozvánka na 4. setkání pracovní skupiny MAP

02. 03. 2017 od 14:00 se uskuteční IV setkání pracovní skupiny „Předškolní vzdělávání a péče: dostupnost – inkluze – kvalita“, tentokráte bude hostitelem ZŠ a MŠ Stará Ves

pdfPozvánka_na_4.setkání_PS_-předškolní_vzdělávání.pdf

 

Pozvánky na další setkání pracovních skupin

27. 02. 2017 od 15:00 se uskuteční IV setkání pracovní skupiny „Čtenářská a matematická gramotnost“, tentokráte bude hostitelem ZŠ Malá Morávka

pdfPozvánka_na_4.setkání_PS_-_gramotnost.pdf


01. 03. 2017  od 14:00 proběhne IV setkání pracovní skupiny „Inkluzivní vzdělávání na ZŠ“ za účasti hostů ze sdružení Hope House. Sejdeme se na ZŠ Břidličná
pdfPozvánka_na_4.setkání_PS_-_inkluze_ZŠ.pdf

 

POZOR – změna termínu konání semináře „Hlasová hygiena

Termín semináře byl přesunut na 17.3.2017. Čas konání 13:00 – 15:00 v zasedací místnosti MAS Rýmařovsko

pdfHlasová_hygiena_pro_pedagogy.pdf

 

Harmonogram akcí 2017

Vážení spoluaktéři projektu spolupráce, byl vytvořen harmonogram akcí na rok 2017, který naleznete v sekci „Harmonogram akcí“ a také v sekci „Užitečné dokumenty“. Harmonogram bude průběžně doplňován. O jeho aktualizaci budete vždy informováni prostřednictvím sekce „Aktuality“

 

Setkání pracovních skupin

V sekci „pracovní skupiny“ byly vloženy zápisy z III. pracovních setkání

 

Akce „Děti píší do novin“ už má první vlaštovku

10.2.2017 vyšel v Rýmařovském horizontu první příspěvek z řad žáků, kteří se zamýšlí nad svojí oblíbenou knihou a inspirují tak své spolužáky či vrstevníky k přečtení si této zajímavé knihy. Spolupráce pedagogů s redakcí Rýmařovského horizontu byl navázána díky činnosti pracovní skupiny „Čtenářská a matematická gramotnost“, kde byla tato aktivita vymyšlena a následně díky učitelům literatury i zrealizována. Děkujeme za aktivní přístup všech!

 

Pozvánka na seminář Hlasová hygiena pro pedagogy 10.2.2017

pdfHlasová_hygiena_pro_pedagogy.pdf

 

Společná konzultace

Pracujeme na zajištění společné konzultace na téma inkluze v praxi pro řídící pracovníky pod vedením zkušené lektorky p. Grosmanové.

 

Seminář

Zajištěn společný seminář vedený paní psycholožkou paní Lidmilou Pekařovou. Datum konání 16.9.2017 13:00 – 16:00 v Rýmařově. Přesné téma a místo konání upřesníme. Program bude přizpůsoben pro rodiče i pedagogy dětí a studentů mateřských i základních škol.

 

Setkání pracovních skupin

V prvním listopadovém týdnu se postupně sešly všechny pracovní skupiny fungující v rámci projektu MAP na Rýmařovsku. Hlavními tématy diskuzí byla inkluze, společné semináře a školení, projekty zaměřené na děti a žáky, vzájemná komunikace a sdílení informací všech aktérů zapojených do MAP Rýmařovsko a další.

Více se dozvíte v zápisech z pracovních skupin.