nzu light doplnkova varianta barva bily napis jpgloga eu a mmr

Aktuality

Humanitární pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Po zahájení okupace Ukrajiny vyhlásila Národní síť MAS humanitární sbírku na pomoc lidem na slovensko-ukrajinských hranicích. Národní síť MAS se začala soustředit na koordinaci dostupných informací o humanitární pomoci v oblasti ubytování, sbírek a dopravy.

Druhá oblast podpory se soustředila na pomoc s dopravou žen a dětí, které se hromadily na slovensko-ukrajinské hranici a potřebovaly odvoz do ČR, kde si je následně převzala Ukrajinská diaspora. MAS RÝMAŘOVSKO, o.p.s. oslovilo okolní obce ohledně zajištění sbírky pro Ukrajinu. Občané překvapili svým zájmem o poskytnutí humanitární pomoci ukrajinským lidem a přinášeli dle aktuálního seznamu potřebné věci. Jednalo se o základní zboží jako jsou vody, hygienické potřeby, deky, polštáře, přikrývky, spacáky, ručníky, osušky, léky, plastové kelímky, trvanlivé potraviny apod. Původně humanitární pomoc měla směřovat přímo na Ukrajinu. Vzhledem k vývoji situace, že jsou v našich městech a obcích umístěni ukrajinští uprchlíci, byla humanitární pomoc využita pro zajištění jejich pobytu u nás v regionu.

Každá obec se zapojila do nějaké humanitární pomoci, ať už finančně nebo darovali potřebné věci. V této sbírce velmi děkujeme zaměstnancům z obcí Dolní Moravice, Horní Město, Stará Ves, Ryžoviště a Velká Štáhle a města Břidličná za jejich aktivní podíl k zajištění sbírky. Dále velmi děkujeme občanům těchto obcí a měst, kteří se na sbírce také podíleli svými dary. Mile nás překvapili při svozu sbírky žáci ze ZŠ Horní Město, s jakým nadšením nám pomohli nakládat věci, které se ve škole nashromáždily.

ukrajina78cb2d5f b1e9 45e5 bdda 47ca3e511dca

MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA RÝMAŘOVSKO

RÝMAŘOVSKO, o.p.s. ; náměstí Míru 1; Rýmařov 795 01
Obecně prospěšná společnost - zapsaná v obchodním rejstříku 23. července 2004
IČ: 26836122
ID schránky: 4mwe4zm

Kancelář:
nám. Míru 2, Rýmařov 795 01

Konzultační hodiny:
Pondělí a středa 8:00 - 16:00 hodin
Úterý a čtvrtek 8:00 - 13:00 hodin

loga eu a mmr