loga eu a mmr

Aktuality

Sirup z Rýmařovska

Na Rýmařovsku nemáme moc produktů, které mají označení JESENÍKY originální produkt, kdo ji ale má je paní Zora Hájek a její firma Supremus, spol. s r.o.

Její sirup angrešt fructusterrae Supremus, který je vyráběn přímo v Rýmařově, zvítězil v soutěži Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2021.

Paní Zora Hájek se přihlásila s tímto výrobkem do soutěže, kde komise posuzovala produkty celkem od 41 výrobců, konkurence byla tedy veliká. Ocenění Regionální potravina Moravskoslezského kraje získala paní Hájek letos již po čtvrté. Ne nadarmo na svém webu píše, že na jejich výrobcích si pochutná tchýně, babička i anglická královna. 🙂 Přejeme, ať nejen sirupy, ale i další pochoutky dělají lidem život "chutnější".

pdfOceneni_Regionalni_potravina_zis.pdf

IMG 20211013 WA0003Screenshot 20211013 210920 DriveScreenshot 20211014 080900 Facebook

Průzkum zájmu o kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji - 4. výzva

Krajský úřad Moravskoslezského kraje zjišťuje zájem potenciálních žadatelů o kotlíkovou dotaci. Tento průzkum bude sloužit jako podklad pro žádost kraje o finanční prostředky Evropské unie na kotlíkové dotace pro občany v našem kraji.

Čím více odpovědí shromáždí, tím více prostředků bude na výměny kotlů v Moravskoslezském kraji z EU poskytnuto.

Vyplnění formuláře Vám zabere max. 5 minut a nezavazuje Vás k následnému podání žádosti o kotlíkovou dotaci v roce 2022.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na: tel.: 595 622 355 (kotlíková linka) e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

chimney gc8dc0040e 1920

Vadné držení těla

Workshop, který by měl zatraktivnit a zefektivnit každodenní ranní cvičení v mateřských školách bude na téma „Prevence vadného držení těla“.

Seminář je čtyřhodinový. Prvních 45 minut se bude paní lektorka věnovat teoretické přípravě a zbylé ¾ kurzu budou účastníci prakticky cvičit a získávat nové tipy na správné cvičební prvky, užitečné a zábavné pomůcky.

Pokud tedy máte pocit, že je ve Vaší MŠ ranní cvičení stále stejné a nejste si jistí, zda jsou cviky správné, přijďte si zacvičit.

Více informací o kurzu získáte zde: https://www.zdravestistko.cz/

Uskuteční se dva totožné kurzy – dopolední a odpolední. Kapacita je omezená na 15 osob/ kurz. 

Dopolední kurz: https://www.conbri.com/event/prevence-vadneho-drzeni-tela-u-deti-v-ms

Odpolední kurz: https://www.conbri.com/event/prevence-vadneho-drzeni-tela-u-deti-v-ms-1

pdfPozvánka_Prevence_vadného_držení_těla.pdf

Pozvánka: JAK ZAPOJIT DIGI TECHNOLOGIE DO VÝUKY

V rámci projektu MAP II se ukteční workshop s názvem JAK ZAPOJIT DIGI TECHNOLOGIE DO VÝUKY.

Kurz je vhodný především pro pedagogy, kteří se účastní přímé pedagogické činnosti a to napříč všemi obory. Vhodná je také přítomnost ředitelů škol, jelikož se bude paní lektorka zabývat metodikou MŠMT týkající se zapojení digitálních technologií do RVP a ŠVP školy. Sami si budete moci udělat představu, jak je na tom Vaše škola v přístupu k digi technologiím a v rozvoji informatického myšlení žáků, jakým způsobem je možné tuto oblast uchopit.

Budete-li chtít aktivně s paní lektorkou spolupracovat, vezměte si prosím svůj tablet, notebook, ale bohatě také postačí chytrý telefon. Paní lektorka bude případně mít pár tabletů k zapůjčení.

Abychom Vám co nejvíce vyhověli, budou se konat dva totožné semináře určené pro pedagogy základní školy (1. i 2. stupeň dohromady) ve dvou různých termínech.

Pozor, kapacita kurzů je omezená, aby byl dopad na účastníky workshopů co nejintenzivnější. Je potřeba, aby se každý zájemce registroval zvlášť. Registrace je možná do 30.9.2021!

Přihláška na workshop 6.10.2021, 13:00-17:00: https://www.conbri.com/event/jak-zapojit-digi-technologie-do-vyuky-1

Přihláška na workshop 7.10.2021, 8:00-12:00: https://www.conbri.com/event/jak-zapojit-digi-technologie-do-vyuky-2

Workshop rozhodně nebude o tom, že každá škola musí disponovat v každé třídě interaktivními tabulemi a každý žák musí vlastnit tablet. Bude Vám představeno, jak šetrně s digitálními technologiemi pracovat, jaké jsou možnosti v rámci jednotlivých předmětů a jaké různé pomůcky je možné k rozvoji informatického myšlení využít.

pdfPozvánka_Digi_technologie_napříč_předměty.pdf

Pozvánka: JAK ROZVINOUT INFORMATICKÉ MYŠLENÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

V rámci projektu MAP II se uskuteční workshop s názvem JAK ROZVINOUT INFORMATICKÉ MYŠLENÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE. 

Na workshop se prosím registrujte zde: https://www.conbri.com/event/jak-rozvinout-informaticke-mysleni-u-predskolnich-deti

Kapacita kurzu je omezená a registrace je možná do 30.9.2021!

Workshop rozhodně nebude o tom, že každá škola musí disponovat interaktivními tabulemi či tablety. Bude Vám představeno, jak šetrně s digitálními technologiemi a interaktivními hračkami v mateřské škole pracovat a jak nenásilnou formou v dětech rozvíjet informatické myšlení. Možná na konci semináře zjistíte, že to, co děláte, už vlastně s informatickým myšlením souvisí, nebo naopak zjistíte, že se není čeho bát.

Tento kurz doprovází hlavní myšlenka: Pojďme zkoušet nové věci a nebojme se dělat staré věci novými způsoby.

Kurz je vhodný především pro pedagogy, kteří se účastní přímé pedagogické činnosti, ale žádaná je přítomnost také ředitelů mateřských škol. Sami si uděláte představu o tom, jak je na tom Vaše školka v přístupu k digi technologiím a v rozvoji informatického myšlení dětí.

pdfPozvánka_Informatické_myšlení_v_MŠ.pdf

Podkategorie

MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA RÝMAŘOVSKO

RÝMAŘOVSKO, o.p.s. ; náměstí Míru 1; Rýmařov 795 01
Obecně prospěšná společnost - zapsaná v obchodním rejstříku 23. července 2004
IČ: 26836122
ID schránky: 4mwe4zm

Kancelář:
nám. Míru 2, Rýmařov 795 01

Konzultační hodiny:
Pondělí  a  středa   8:00 -  16:00 hodin
Úterý, čtvrtek a pátek  8:00 - 13:00 hodin

loga eu a mmr