loga eu a mmr

Aktuality

Zápis z návštěvy polských partnerů-účast na akci Rýmařov 3. 9. – 5. 9. 2021

turawa logo

Ve spolupráci s našimi polskými přáteli a v rámci realizace projektu „Spolupráce bez hranic/Wspólpraca bez granic“ jsme jako zástupci MAS RÝMAŘOVSKO, o.p.s. a Informačního centra Rýmařov pozvali na poznávací návštěvu naše partnery z Polska. Naplňovali jsme tím cíl tohoto projektu, podpořit a zpropagovat regiony MAS RÝMAŘOVSKO, o. p. s. a LGD Kraina Dinozaurów v Ozimku v souladu s cíli Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd, z něhož byly také finanční prostředky na tuto akci.

Připravili jsme jim poznávací program i s troškou sportovních zážitků.

První den byl spíše v duchu procházkový a relaxační. Zástupci MAS RÝMAŘOVSKO,o.p.s. přivítali naše přátele z Polska v Bruntále kde, jsme si společně vyšli na nedalekou sopku Uhlířský vrch i s Naučnou stezkou Po vulkanitech. Pak jsme si zajeli do Leskovce nad Moravicí na oběd do restaurace u Kormidla, po jídle nás čekala projížďka lodí po vodní nádrži Slezská Harta. Protože byl ještě čas, tak si zájemci mohli vyzkoušet projížďku na paddleboardu. Večer v 17 hodin jsme se sešli na vernisáži výstavy u příležitosti 120. výročí založení a 30. výročí obnovy Městského muzea v Rýmařově.

Na druhý den jsme přátelům z Polska přichystali vyjížďku na elektrokolech v rámci každoroční „Rýmařovské padesátky“. Zvolili jsme okruh o délce 36 kilometrů, který všichni bez problémů zvládli.

Třetí a poslední den jsme polským přátelům dopřáli opět náročný sportovní zážitek, šplhání v lanovém centru v Karlově pod Pradědem u hotelu Kamzík. Po tomhle velmi náročném výkonu jsme se odebrali k poslednímu zaslouženému obědu v Malé Morávce. Po obědě proběhlo loučení s Polskými přáteli a popřání šťastné cesty domů, věříme, že se zase brzy uvidíme.

V Rýmařově 8. 9. 2021

 

 

 

 

image001image003image002

fond mikroprojektu

MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA RÝMAŘOVSKO

RÝMAŘOVSKO, o.p.s. ; náměstí Míru 1; Rýmařov 795 01
Obecně prospěšná společnost - zapsaná v obchodním rejstříku 23. července 2004
IČ: 26836122
ID schránky: 4mwe4zm

Kancelář:
nám. Míru 2, Rýmařov 795 01

Konzultační hodiny:
Pondělí  a  středa   8:00 -  16:00 hodin
Úterý, čtvrtek a pátek  8:00 - 13:00 hodin

loga eu a mmr